Uprawnienia zawodowe,
kursy, szkolenia

Zabrze, Śląsk, cała Polska

Egzamin SEP ‑ kurs na elektryka z uprawnieniami sep do 1kv

 Egzamin sep -  kurs na elektryka z uprawnieniami sep do 1kv

Kurs na elektryka z uprawnieniami sep do 1kv - złożony jest z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.  Warto więc poznać jakie przykładowe pytania - mogą pojawić się podczas Egzaminu sep do 1kv.

Uprawnienia SEP - co to jest i jak je zdobyć?

SEP to Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich, które oferuje szkolenia SEP do 1kv. Coraz częściej owe szkolenie można przejść drogą online. Kurs trwa zazwyczaj jeden dzień, lecz jest objęty bardzo merytorycznym przekazem, który ma późniejsze zastosowanie w pracy z instalacją elektryczną. Uprawnienia sepowskie do 1kv obejmują wszystkie instalacje oraz urządzenia elektryczne o mocy maksymalnej 1 kilowata. Oprócz kursu stacjonarnego w naszej ofercie znajdziesz również kurs sep online - bez wychodzenia z domu!uprawnienia sep do 1 kv, uprawnienia sepowskie do 1kv

Kursy SEP 1kv - zakres wiedzy

Kursy SEP do 1kv mają za zadanie przygotować każdego uczestnika do egzaminu kwalifikacyjnego dotyczącego eksploatacji oraz nadzoru sieci oraz urządzeń elektroenergetycznych. Szkolenie może przejść każda osoba, która skończyła 18 lat oraz ma co najmniej wykształcenie podstawowe, czyli tak naprawdę każdy dorosły, który wyraża chęć podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

Pozytywnie zakończony egzamin wyposaża uczestnika w uprawnienia na okres 5 lat. Uprawnienie sep do 1kw jest pożądane w zawodach, gdzie pracownik ma za zadanie nadzorować właściwą pracę urządzeń oraz sieci, które wytwarzają, przesyłają i przetwarzają energię elektryczną.

Szkolenia / kursy sep do 1kv - profil kursanta

Uczestnik kursu poznaje rodzaje przyłączenia urządzeń oraz instalacji do sieci oraz wszelkie przepisy, które dotyczą owych czynności. Zapoznaje się z procedurą dostarczania paliw i energii, również zdobywa wiedzę z zakresu zasad dotyczących eksploatacji oraz konserwacji urządzeń elektroenergetycznych. Zapoznaje się z programowaniem urządzeń, aby ich praca była zgodna z przepisami oraz racjonalnym zużyciem energii. Kursant uczy się prawidłowego prowadzenia dokumentacji technicznej. Poza tym osoba kończąca szkolenie musi wiedzieć jak zbudowane jest urządzenie i jak kierować jego pracą, aby optymalizować zużycie paliwa. Oczywiście bardzo ważne są również przepisy na temat bezpieczeństwa w miejscu pracy z urządzeniami oraz instalacjami elektrycznymi, dlatego też szkolenie obejmuje również zasady udzielania pierwszej pomocy z uwzględnieniem najczęściej występujących wypadków w miejscu pracy. Bardzo ważny jest również wpływ sieci elektrycznych na środowisko naturalne, więc i ten aspekt jet szczegółowo omawiany. W razie awarii czy pożaru, taka osoba musi wiedzieć jakie kroki poczynić, aby nie doszło do katastrofy i nikt z pracowników nie uległ wypadkowi, lub też, aby jego życie lub zdrowie nie było zagrożone. Urządzenia elektryczne dysponują konkretną mocą i uprawnienie sep do 1kv wyposaża kursanta w wiedzę dotyczącą właściwego dysponowania mocą urządzeń tudzież instalacji elektrycznych. Poza tym owe uprawnienia predysponują osobę do wykonywania prac kontrolnych oraz montażowych.

Sep do 1kv kierowany jest do osób indywidualnych oraz firm, które pragną inwestować w podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników.

Kursy sep do 1kv - rodzaje uprawnień

Szkolenie obejmuje trzy różne uprawnień:

  • G1 - elektryczne
  • G2 - cieplne
  • G3 - gazowe

Szkolenie Sep do 1kv - uprawnienie sepowskie w różnych zakresach uprawnień

Sep do 1 kv -  uprawnienia dotyczą również rodzaju stanowiska:

  • Dozór - obejmujące stanowiska kierownicze
  • Eksploatacja - dla osób zajmujących się obsługą, naprawą, konserwacją, kontrolą urządzeń oraz instalacji elektrycznych.

Poniżej prezentujemy przykładowe pytania egzaminacyjne dla personelu ubiegającego się o certyfikat SEP.

Przygotuj się na egzamin i zdobądź certyfikat F-gazy razem z nami! Zagadnienia obejmują pytania na egzamin oraz poprawne odpowiedzi. Sprawdź swoją wiedzę!


NOWA CENA
SZKOLENIA
I EGZAMINY
SEP
620 zł
530
ZAPISZ SIĘ